«Лава під ключ»
Комплексні рішення — вигода для шахтарів
Механізований забійний комплекс поставив Corum Group у вересні 2018 року шахтоуправління «Садкінской» для запуску нової лави. В основу його розробки покладено ряд унікальних конструкторських рішень, які забезпечують високу продуктивність обладнання та виконання планових показників видобутку.
Читати далі

Склад механізованого забійного комплексу

Очистной комбайн КДК500

Очисний комбайн КДК500

КДК500 – одна з найбільш затребуваних шахтарями моделей в лінійці очисних комбайнів Corum. У тому числі – і гірниками «Садкінскої», де такий комбайн успішно використовувався з 2012 року. При проектуванні нового КДК500 інженери Corum підвищили його енергооснащеність і впровадили систему діагностики та контролю стану основних вузлів, яка виводиться на дисплей. Комбайн здатний працювати в широкому діапазоні потужності вугільного пласта – 1,4-3,2 м.

Технічні характеристики
Скребковые конвейеры СПЦ230-21.2 и СПЦ230-63

Скребкові конвеєри СПЦ230-21.2 та СПЦ230-63

Скребкові конвеєри СПЦ230-21.2 і СПЦ230-63 призначені для роботи в високонавантажених очисних вибоях з середньодобовим видобутком понад 5000 тис./т гірської маси і мають збільшені ресурсні показники - до 7 млн т перевантаженої гірської маси. Забійний конвеєр СПЦ230-21.2 і штрековий конвеєр СПЦ230-63 розроблені і виготовлені з урахуванням відпрацьованих конструкторських рішень в подібних конвеєрах СПЦ230, які працюють на ШУ «Садкінське» з 2011 року. У забійному конвеєрі застосований новий рештачний став на базі литої боковини Н = 270 мм меншої висоти, ніж в попередній моделі конвеєра СПЦ230, що дозволило вписати лавокомплект з комбайном КДК500 і кріпленням 3КД90Т в мінімальну виймальну потужність пласта 1,4 м.

Технічні характеристики
Механизированная крепь 3КД90Т

Механізоване кріплення 3КД90Т

Механізоване кріплення 3КД90Т у складі лавного комплексу теж спеціального виконання. Секції – з підвищеною несучою здатністю, розрахованою на нестійку і важку покрівлю з порушеннями щодо структури. Унікальне конструкторське рішення Corum – підтискна консоль, що працює від гідростійки, що забезпечує ефективне підтримання покрівлі у вибої і високе зусилля притиснення – до 1400 кН.

Технічні характеристики
Михаил Потапов, генеральный директор Corum Group Михаил Потапов, генеральный директор Corum Group

«Сьогодні мало виробляти гірничо-шахтне обладнання - клієнти чекають від нас не просто техніку, а рішення своєї проблеми. І наш обов'язок як експерта - знайти і запропонувати клієнту саме той інструмент, який допоможе йому досягти бажаного результату. Цим принципом ми керувалися і при розробці механізованого комплексу для «Садкінської». Впевнені, що запропоновані нами технічні рішення допоможуть шахтарям досягти високих виробничих результатів».

Михайло Потапов, Генеральний директор CEO Corum Group

Презентація міні-лави

Презентація лавного комплексу, яка відбулася в серпні на заводі «Корум Світло шахтаря», зібрала понад півсотні представників гірничодобувних компаній з України, країн ближнього зарубіжжя та Європи. Обладнання викликало величезний інтерес як у існуючих клієнтів Corum, так і у потенційних замовників.

Щоб ознайомити гостей з роботою установки, її змонтували прямо в цеху в скороченій версії – у вигляді так званої міні-лави. Присутнім продемонстрували роботу обладнання, в точності як це відбувається в цій шахті. Явити таку грандіозну установку в дії без спуску в забій – непросте завдання, проте машинобудівники блискуче з нею впоралися.

Дивлячись на цю техніку, я ствердно кажу, що машинобудування в Україні є. Причому це обладнання – найвищого класу і може гідно конкурувати з аналогами на світовому ринку.

генеральный директор ДТЭК Павлоградуголь Сергей Воронин
генеральний директор ДТЕК Павлоградвугілля Сергій Воронін

Робота в лаві

На шахті «Садкінська» була успішно запущена нова лава №45, для якої Corum виготовив повний комплект обладнання. З такої нагоди наша команда на чолі з Михайлом Потаповим вирушила до Ростовської області, щоб особисто перевірити роботу лавного комплексу, на який і у нас, і у клієнта великі плани.
5
тис. тонн вугілля на добу
12
тис. тон на добу (потенціал)

Офіційно лава почала працювати в жовтні, і був досягнутий показник видобутку 5 тис. тонн на добу – цей обсяг повністю задовольняє шахтарів «Садкінської». Хоча його потенціал набагато вище – до 12 тис. тонн, але «тихше їдь – далі будеш». Протягом двох місяців наші сервісні фахівці будуть здійснювати технічне обслуговування і моніторинг обладнання для гарантованої безперебійної роботи комплексу.

Виробництво лавного комплексу для «Садкінської» – це один з найграндіозніших проектів Corum. Такі масштабні установки шахтарі замовляють не часто: наприклад, у «Садкінської» від рішення про купівлю до виконання замовлення пройшло мало не 8 років. При цьому «лава під ключ» – набагато більш вигідне рішення, ніж придбання обладнання окремо.

Делегація Corum в повному складі спустилася в лаву, щоб переконатися на власні очі: все йде як треба. Перший місяць експлуатації лавного комплексу показав, що зі своїм завданням він справляється на всі 100.

Відгуки клієнтів

«Зараз таке почуття, коли дитина народилася. Зазвичай період вагітності триває 9 місяців, а у нас він тривав, напевно, останні 10 років. Тому що ідея народження такого красеня повного циклу, це мається на увазі - коли один виробник тобі надає повністю конвеєр, кріплення власного виробництва, комбайн, перевантажувач - це називається повний цикл. І 10 років ми виношували цю ідею з Олександром Миколайовичем».

ЮРІЙ ЗУЄВ, ДИРЕКТОР ТОВ «ШАХТОУПРАВЛІННЯ «САДКІНСЬКЕ»

«Приїхали подивитися, як працює фабрика, як йде виробництво, тому що в цьому році ми підписали контракт на поставку комплекту секцій для нашої шахти «Сушниця »вартістю понад 10 000 000 доларів США. Наші секції в основному виробляються в Польщі вашою компанією, деякі елементи зроблені тут, а деякі - в Польщі. Це був відкритий тендер та українська компанія виграла цей тендер. Запропонувала нам кращу ціну та гарантовану якість».

ПЕТРО БОЯРСЬКИЙ, ВІЦЕ-ПРЕЗИДЕНТ ПРАВЛІННЯ POLSKA GRUPA GORNICZA З ТЕХНІЧНИХ ПИТАНЬ

«З заводами «Корум Світло шахтаря» та « Корум Дружківський машинобудівний завод» ми працюємо з 2009 року. За цей період довгострокових відносин був пройдений дуже великий шлях. Всі наші шахтарі і наші акціонери, що вельми важливо, дуже задоволені результатами цієї роботи. Тому коли стоїть питання про вибір генерального постачальника нового комплексу, всі одноголосно погодилися, що ваша компанія нас не підведе. Я в цьому ніскільки не сумніваюся».

СВІТЛАНА ГОДЛІНА, ГЕНЕРАЛЬНИЙ ДИРЕКТОР ТОВ «ГІРНИЧА ТЕХНІКА»