Ми використовуємо cookie та подібні технології, щоб гарантувати максимальне зручність користувачам
Зрозуміло

Олександр Сергійович Хабазня

Олександр Сергійович Хабазня

Наш герой сьогодні – особливий, тому що зовсім недавно він відзначив свій ювілей – 70 років. Зустрічайте – Олександр Сергійович Хабазня, провідний інженер-конструктор з очисних комбайнів служби головного конструктора, та його цікаву історію про себе, роботу на «Корум Світло шахтаря»

– У далекі 60-ті роки після закінчення середньої школи в Горлівці, не набравши необхідних балів для вступу до інституту, вирішив почати працювати на Горлівському машинобудівному заводі. Школа, в якій я навчався, була підшефною, тому ми на заводі були з екскурсіями понад 10 разів, починаючи з 2-го класу, тож для себе твердо вирішив, хочу тут працювати. Після літніх канікул, як зараз пам’ятаю, 12 вересня 1968 року вперше перейшов прохідну заводу з перепусткою та став учнем слюсаря-інструментальника. А після іспитів – інструментальником. Моїм наставником був досвідчений інструментальник Віталій Пономарьов, – розповідає Олександр Сергійович.

Через рік після самостійної підготовки майбутній інженер-конструктор вступив до Донецького політехнічного інституту на механічну спеціальність металургійного факультету.

- Вчитися було легко. Вже починаючи з другого семестру, разом із друзями працювали у студентському конструкторському бюро, продовжує свою розповідь наш герой. З проектів пам’ятаю: гасник гідроудару, модернізація розливальної машини Макіївського металургійного заводу, проект зважувального пристрою для безперервного завантаження доменної печі.

Після закінчення інституту за розподілом Олександр Сергійович був направлений у металургію майстром з ремонту. За два роки повернувся на Горлівський машинобудівний завод, де пройшов шлях від майстра до головного конструктора заводу.

– Усі роки роботи я постійно брав участь у розробці, виготовленні дослідних зразків, випробуваннях та постановці на серійне виробництво багатьох машин. Це і Стріла-77 (лауреат державної премії), яка експортувалася до Китаю, Марокко, Іспанії, Румунії, Болгарії. Стругові установки УСТ4, УС3, комбайни КДК500, УКД300, УКД200-250, УКД400, прохідницькі машини КПД, КПЛ, КПА, КПУ, БПР, МПР, – з гордістю ділиться ювіляр.

На «Корум світло шахтаря» розпочав свою роботу у 2014 році. Через рік став частиною служби головного конструктора - був призначений на посаду провідного інженера-конструктора очисних комбайнів. Основне завдання – конструкторський супровід освоєння та виробництва очисного комбайна КА200, включаючи комплектуючі та запасні частини комбайнів КА80, КБТ200. Ще веде роботи з гідровузлів насосних станцій, а також розробив експлуатаційну документацію та методики випробувань комбайнів КДК500.

За багаторічну сумлінну працю нагороджено знаком «Шахтарська слава» всіх трьох ступенів.

– Як і в кожної людини, у мене є свій девіз: «Роби свою справу, менше метушись». Своїм колегам я завжди говорю, при виникненні проблеми, не шукати винних, спочатку перевірити себе, свої рішення, свою документацію і потім йди далі. Є технічна політика, а політиканства не люблю. Дуже радий, що у нас чудовий колектив, і тут я займаюся улюбленою справою – створюю техніку. Цей рік був особливим для мене: ювілей заводу, мій ювілей. Хочу побажати всім міцного здоров’я, добре та гідно робити свою справу і не боятися починати спочатку, – підсумував Олександр Сергійович.

#