Ми використовуємо cookie та подібні технології, щоб гарантувати максимальне зручність користувачам
Зрозуміло

130 РОКІВ КОРУМ СВІТЛО ШАХТАРЯ: ІСТОРІЯ ТРАНСФОРМАЦІЇ

130 РОКІВ КОРУМ СВІТЛО ШАХТАРЯ: ІСТОРІЯ ТРАНСФОРМАЦІЇ

Компанія Corum Group – найбільший виробник гірничошахтного обладнання в Україні. На підприємствах Corum працює понад 4500 співробітників. Зараз компанія трансформує свій бізнес, впроваджує інновації, інвестує в розвиток, наближає країну до енергонезалежності, виготовляючи якісне обладнання для ефективної і безпечної роботи шахтарів.

Corum Group сьогодні – це підприємства «Корум Дружківський машинобудівний завод», «Корум Світло шахтаря», «Корум Шахтспецбуд» і Corum Repair.

Цього року харківському заводу «Корум Світло шахтаря» виповнюється 130 років. Завод тоді і зараз – це два різних підприємства. Сьогодні «Корум Світло Шахтаря» – це сучасне виробництво, широкий продуктовий портфель, контракти в Україні і за кордоном. Тут працюють тисячі людей, втілюють масштабні проекти корпоративної соціальної відповідальності. А головне – тут працює прекрасна команда, завдяки якій ці успіхи стали реальністю.

ЯК СТВОРЮВАВСЯ І РОЗВИВАВСЯ «КОРУМ СВІТЛО ШАХТАРЯ»? ЧИМ ВІН ЖИВЕ ЗАРАЗ?

1891. НАРОДЖЕННЯ

Микола фон Дітмар, промисловець, підприємець, громадський і політичний діяч, заснував слюсарно-механічні майстерні. Тоді менше ніж 10 чоловік працювали над виробництвом простих масляних ламп відкритого вогню. Згодом майстерні розширилися і перетворилися на завод.

1922 рік. НОВЕ ІМ'Я

Завод отримав назву «Світло шахтаря» і став єдиним підприємством у країні, що випускає лампи для шахтарів.

1928-1932. РОЗШИРЕННЯ

Стартував випуск акумуляторних шахтних ламп, скреперних лебідок, інерційних конвеєрів.

Кінець 1940-х. РОЗВИТОК

Початок активного розвитку підприємства. Освоїли виробництво скребкових конвеєрів.

1960. ШЛЯХ НА ЕКСПОРТ

Машинобудівники освоїли випуск забійних скребкових і магістральних пластинчастих конвеєрів. Почали експорт обладнання з маркою «Світло шахтаря» в Польщу, Чехословаччину, Угорщину, Болгарію, В'єтнам.

1980-ті. ЛІДЕРИ!

Половина вугілля, що видобувається на шахтах СРСР, доставляється на-гора конвеєрами заводу «Світло шахтаря».

2000. КАСТОМІЗАЦІЯ - НАШЕ ВСЕ

Перейшли від серійного виробництва конвеєрів і перевантажувачів до виготовлення продукції з урахуванням індивідуальних вимог замовників.

2001. ЯКІСТЬ - ПОНАД УСЕ!

На заводі впроваджують систему управління якістю продукції відповідно до вимог ISO 9001: 2001 і підтверджують її відповідність сертифікаційним аудитом.

2012. ВЕЛИКІ ЗМІНИ

Харківський машинобудівний завод «Світло шахтаря» увійшов до складу НВК «Гірничі машини».

2013. ПОЧАТОК НОВОГО ШЛЯХУ

Ребрендинг подарував заводу нове ім'я - «Корум Світло шахтаря».

2014. ЖИТТЯ СПОЧАТКУ

Після втрати активів на сході України, заводчани освоїли виробництво цілковито нової, нетипової продукції – прохідницьких та очисних комбайнів, машини буровантажної БПР, комплексу нарізного КНФ для проходження виробок під монтажні камери, а також трансформаторних підстанцій. В номенклатурному довідникові заводу з'явилося 44 426 нових позицій!

2016. ДОСЯГНЕННЯ

Випустили інноваційний очисний комбайн CLS450.

2017. В КОМПАНІЇ МРІЇ - ТІЛЬКИ ВПЕРЕД!

«Корум Світло шахтаря» увійшов до складу холдингу ДТЕК Енерго. Почали випуск очисного комбайна КДК500.

2019. НОВІ ПЕРЕМОГИ

Випустили перший зразок нового прохідницького комбайна RH160.

2020. НАРОДЖЕННЯ ЛЕГЕНД

Виготовили новий очисний комбайн CLS550P для тонких пластів, спеціальний тихохідний скребковий конвеєр СП326 і високовольтні трансформаторні підстанції КТПВ-ДВ 630.

2021. ЦИФРОВІЗАЦІЯ В ПЛАНУВАННІ

Почали етап дослідно-промислової експлуатації автоматизованої системи планування виробництва Siemens Preactor.

2021. БЕЗПЕРЕРВНЕ ПОЛІПШЕННЯ

Впровадили пілотний проєкт – інформаційну систему моніторингу загальної ефективності обладнання OEE (Overall Equipment Effectiveness).

2021. НАРОЩУЄМО МІЦЬ ВИРОБНИЦТВА

В рамках прийнятої стратегії 2030 почали реалізовувати частину інвестиційної програми Corum Group: інвестували в зварювальне, ливарне та заготівельне виробництво.

2021 МИ - ПЕРШІ!

Corum Group разом з Vodafone, Ericsson та ДТЕК на «Корум Світло шахтаря» запустили проєкт Smart Factory 5G. Це перший подібний проєкт в Україні.

Звичайно ж, це не вся історія, не всі перемоги і досягнення. Напевно кожен співробітник Corum доповнить цей список. І це точно не фінал. Тільки в цьому році «Корум Світло шахтаря» виготовить і виведе на промислові випробування інноваційні продукти – новий комплекс нарізного фронтального КНФ160 для шахтоуправління «Покровське», новий прохідницький комбайн RH220 і багато іншого.

І однозначно: «Корум Світло шахтаря» 130, і все ще попереду!

#